Gruaja qe dinte vetem te dashuronte Shiko më të madhe

Gruaja qe dinte vetem te dashuronte

Maria Cirita A-002748

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori shumë prekëse që të trondit ... sa fuqi shpirtërore mund të ketë një njeri dhe sa mund të durojë! Një libër që ju bën të vlerësoni njerëzit pranë jush. "Një histori shumë prekëse që të trondit, një histori e vërtetë që vetëm ""e bukur"" nuk mund të quhet ", pasi rrëfen për jetën e një gruaje, me të cilën fati u tregua i ashpër që në fëmijërinë e hershme.

Më shumë detaje

1101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

NERAIDA
ISBN9789928227133

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ishte vetëm dhjetë vjeç kur Aleka zbuloi kartelën në shtëpinë e fëmijëve. Nuk kishte mbiemër pranë emrit të saj. Por ishte fjala ""fëmijë i jashtëligjshëm"" që i përkiste asaj dhe fjala e panjohur ""prostitutë"" për të ëmën. Ajo e pati lënë Alekën, fëmijë gjashtë vjeçe, në një shtëpi fëmijësh, pa dhënë më pas asnjë shenjë jete, veçse shumë vite më pas...

Një luftë të vazhdueshme me të vërtetat tronditëse të jetës, në kushte jo të favorshme, në varfëri, në vetmi, e braktisur dhe mes vështirësish të tjera, Aleka do të luftojë dhe të mbijetojë edhe për të realizuar të gjitha ëndrrat e saj, mes tyre edhe takimin me të atin.

Historia e Alekës është një mësim jetësor. Është një mësim i dashurisë. Është shumë e lehtë të urresh të tjerët kur ata janë lënduar dhe na dëmtojnë. Por sa fuqi shpirtërore mund të ketë një njeri dhe sa mund të durojë!

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe336
ISBN9789928227133
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnjeza Lilollari