Tej cakut të dashurisë Shiko më të madhe

Tej cakut të dashurisë

Anatoli Toss A-007312

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Anatoli Toss ka lindur në Moskë. Që nga viti 1988 jeton në Boston. Romanet e shkrimtarit bashkëkohor Anatoli Toss: "Fantazitë e një gruaje" e "Një histori amerikane", të nominuar në Rusi për çmimin prestigjioz "Bukerov", janë përkthyer në shumë gjuhë të botës, ku sikundër në vendin tonë, kanë njohur sukses botimi.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341474

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Anatoli Toss ka lindur në Moskë. Që nga viti 1988 jeton në Boston. Romanet e shkrimtarit bashkëkohor Anatoli Toss: "Fantazitë e një gruaje" e "Një histori amerikane", të nominuar në Rusi për çmimin prestigjioz "Bukerov", janë përkthyer në shumë gjuhë të botës, ku sikundër në vendin tonë, kanë njohur sukses botimi.

Në Rusi, ai është një nga shkrimtarët më të lexuar në ditët e sotme. Në romanin "Tej cakut të dashurisë", ashtu si dhe te romani "Fantazitë e një gruaje", Anatoli Toss ngre probleme të rëndësishme jetësore, siç janë jeta e vdekja, pasioni, dashuria dhe tradhtia.

Gjithashtu si te "Fantazitë e një gruaje" subjekti i romanit e mban lexuesin në tension, që nga faqet e para të librit e deri në fund të tij, duke e befasuar me ngjarjet dinamike të mbarsura me plot të papritura dhe duke e mbyllur në një fund krejt të paimagjinueshëm.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe424
ISBN9789994341474
Viti i Botimit2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokrat Gjerasi