Forum A + P Nr. 14 Shiko më të madhe

Forum A + P Nr. 14

Grup autorësh A-006439

Libër i ri

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN2227-7994

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Volumi nr.14 dedikohet vizioneve dhe konkurseve të organizuara për qytetin e Tiranës. Pjesa e parë e volumit paraqet projekte të propozuara nga studio arkitektonike për konkursin ndërkombëtar të orga¬nizuar nga Bashkia e Tiranës 2012. Projektet për vazhdimin e bulevardit të ri dhe rehabilitimit të lumit të Tiranës, paraqiten me qasje të ndryshe, ku nevoja për aplikim të këtij plani ambicioz për zhvillimin e qëndrueshëm dhe afatgjatë të Tiranës është evidente. Pjesa e dytë i dedikohet një konkursi tjetër ndërkombëtar për qytetin e Korçes. Projektet jane mjaft vizionare.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe194
ISBN2227-7994
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë