Drita e flakës në fytyrat tona View larger

Drita e flakes ne fytyrat tona

Dorian Steinhoff BPO0005

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimi i tij më i fundit është një vëllim me tregime me titull “Drita e flakëve në fytyrat tona” (DAS LICHT DER FLAMMEN AUFUNSEREN GESICHTERN), tregime, botuar në gjermanisht nga shtëpia botuese “mairisch Verlag”. Në gjuhën shqipe kjo vepër do të botohet nga “Botimet Poeteka”, përkthyer nga Sokol Mici.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Poeteka
ISBN9789928230027

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Dorian Steihoff lindi në vitin 1985 në Bon, autor dhe mediator letrar. Që nga viti 2007 ai është mjaft aktiv në projektet kulturore dhe arsimore. Krijimtaria dhe veprimtaria e tij artistike është nderuar me shumë çmime letrare. Shkruan për jetzt.de, revistën e rinisë së Süddeutschen Zeitung. Në 2012 ka fituar çmimin nxitës Georg-K.-Glaser. Jeton midis Dysledorfit dhe Munihut.

Vlerësime mbi veprën e Dorian Steinhoff:

‘Kushdo që vlerëson veprat e Alice Munro, duhet të lexojë Dorian Steinhoff”.

(Alain-Claude Sulzer, Basler Zeitung)      

“Tregimet e tij janë shkruar aq mirë dhe në mënyrë intriguese, saqë do humbitnit dhe stacion ku do zbrisnit nga autobusi, vetëm e vetëm për t’i mbaruar”.

(Christoph Gurk, Bayerischer Rundfunk)

“Dorian Steinhoff ka dy kërkesa në lidhje me një tekst: “A është shkruar mirë? Dhe a më prek? Përgjigjja për të dyja këto kërkesa ndaj tregimeve të tij është një PO e madhe. Libri i tij është pothuajse po aq adiktiv sa dhe të gjithë serialet e dramave të famshme amerikane të kohës tonë”.

(Verena Meis, Titel Magazine)

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages180
ISBN9789928230027
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiSokol Mici
RomanSagë&Histori