Archeology in Albanian stamps 1913 – 2018

Hysen Dizdari A-001860

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri përmban të gjitha emisionet me pulla të emetuara nga Posta Shqiptare ne fushen e arkeologjisë nga viti 1913 deri në vitin 2018 dhe është i ndarë në tri periudha që përkojnë me periudhat historike: Pjesa e parë i kushtohet viteve 1913-1944; Pjesa e parë i kushtohet viteve 1945-1990; Pjesa e parë i kushtohet viteve 1991-2018,

More details

905 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928450302
Viti i botimit2019

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri-album është një guidë e bukur turistike dhe ka për qëllim: T’u shërbejë agjencive turistike për të njohur dhe për të reklamuar te turistët shqiptarë e të huaj vlerat arkeologjike, turistike dhe ekonomike të vendit tonë;

T’u shërbejë agjencive shtetërore të turizmit për t’i njohur vizitorët e huaj me vlerat tona arkeologjike dhe turistike, gjë që i shërben për të pasur një turizëm kulturor gjatë gjithë vitit;

T’u shërbejë turistëve për të rritur interesin në njohjen dhe në vizitimin e këtyre vendeve arkeologjike;

T’u shërbejë studiuesve, historianëve, arkeologëve si burim citimi në veprat e tyre studimore, për njohjen dhe për studimin më të thelluar të veprave tona arkeologjike, por edhe të atyre filatelike;

T’u shërbejë koleksionistëve shqiptarë dhe të huaj për të rritur interesin për koleksionimin e pullave shqiptare me temë mbi arkeologjinë shqiptare;

T’u shërbejë mësuesve dhe nxënësve të shkollave 9-vjeçare, të mesme dhe të larta për ta njohur brezin e ri dhe për të mësuar më mirë për parqet tona arkeologjike dhe për veprat e zbuluara në këto parqe.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages112
ISBN9789928450302
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip/Anglisht
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat17x24
I ri1