Reduced price! Gjuha e epirotëve të vjetër View larger

Gjuha e epiroteve te vjeter

Arsim Spahiu BAS0009

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri përbëhet nga disa kapituj që provojnë se janë të pabazuara pikëpamjet e disa autorëve të huaj, sipas të cilëve ndikimi i greqishtes në epirotisht dhe në dialektet e tjera ilire është i madh. Epirotët, maqedonasit dhe ilirët në përgjithësi kanë individualitetin e tyre etnik. Sado fqinj shekullorë me grekët dhe me romakët, ilirët e kanë ruajtur gjuhën e tyre.

12 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Princ
ISBN9789995673284

644 Lekë

-8%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

25 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages235
ISBN9789995673284
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë