Nje dite si Skenderbeu: Rrefim i një aktori View larger

Nje dite si Skenderbeu: Rrefim i nje aktori

Bashkim Hoxha A-004061

New product

105 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928313102

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rregullat e vjetra ka kohë që kanë filluar të prishen në çdo aspekt dhe është e dhimbshme që njerëzit nuk vuajnë më si më parë.

Edhe vuajtja është bërë më e lehtë.

Rrallëherë vijnë lajme vetëvrasjesh nga dashuria. Të merr malli të shijosh vuajtjen filozofike të dikujt, sepse kjo kategori e vuajtjes është tretur. Sot më të shumtët vuajnë nga humbja e skedinave të futbollit dhe vrasjet ndodhin nga bezdia që ndien tjetri kur partneri lidhjen e tyre e merr shumë seriozisht, aq seriozisht sa krijon vartësi. Është bërë i tepërt dhe vrastar serioziteti i një ndjenje.

Edhe peizazhet e qyteteve janë bërë kuadrate-kuadrate me ngjyra të ndezura si lojëra me kuba fëmijësh.

                                                  

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages96
ISBN9789928313102
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1