Apokalipsi View larger

Apokalipsi

Vili Minarolli BDI0270

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani është një përgjigje e mënyrave se si mbahej gjallë sistemi diktatorial në Shqipëri, cilat ishin dilemat dhe pse-të që e çonin qenien në zgrip ekzistencial. Ai shndërrohet kështu në një dëshmi letrare, nëpërmjet së cilës zbulohen tronditjet psikologjike, misteret, hakmarrjet dhe metodat e përdorura për tjetërsimin e njeriut në diktaturë.

More details

504 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928217226

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Romani "Apokalipsi", na paraqitet me disa veçori të stilit dhe të përmbajtjes, por edhe nëpërmjet një teknike të veçantë narrative, që e shquajnë nga veprat e mëparshme të autorit. Përshkrimet e sakta, deri në hollësi, të mjedisit dhe personazheve, meditimet autoriale rreth individit, shoqërisë dhe ideologjisë komuniste, ushqejnë faqe pas faqeje ankth, shpresë dhe zhgënjim te lexuesi.

Data sheet

pages416
ISBN9789928217226
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë