Nje vend ne bote View larger

Nje vend ne bote

Fabio Volo A-003568

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër të ri, Fabio Volo i bashkon jetët e protagonistëve si pjesët e një loje (puzzle), duke zgjedhur përsëri botën femërore si kod hyrjeje.

More details

501 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994301751

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Mikele ka një shok, Frederikun. Një shok me të cilin ndan gjithçka: apartamentin, picën dhe birrën, por edhe ëndrrat dhe zhgënjimet, gëzimet dhe dhimbjet, ndonjëherë edhe gratë.

Një ditë, Frederiku vendos të lërë pas gjithçka dhe të niset. I lodhur nga jeta monotone e provincës, vihet në kërkim të gjysmës tjetër të vetes. Ndërsa Mikele qëndron. Kur kthehet, pas pesë vjetësh, Frederiku ka ndryshuar.

Tashmë është i qetë, i dashuruar me një grua (Sofinë) dhe me jetën. Duket si një prej atyre historive me fund të lumtur, por nuk është kështu. Frederiku niset papritmas, këtë herë për një udhëtim shumë më të gjatë.

Do të kthehet (për habinë e të gjithëve) i fshehur pas syve të një vogëlusheje, Anxhelikës.

Ngjarjet e jetës së Mikeles, Frederikut, Françeskës dhe Sofisë janë ato të një grupi të rinjsh në kërkim të një vendi në botë.

                                     

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages308
ISBN9789994301751
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElona Mistrovica
RomanRomancë&Pasion