E gjitha jetë View larger

E gjitha jete

Fabio Volo BD0271

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri i ri i Fabio Volo-s të grish për t’u kredhur i tëri në jetën e përditshme të një çifti, në evolucionin e një dashurie. Tregon krizën që nis me ardhjen në jetë të një fëmije dhe, për më tepër, çfarë ndodh kur diçka e thyen magjinë mes dy të dashuruarve. Dhe sugjeron, hedh hipotezën e një përgjigjeje, kërkon një rrugëdalje.

 

More details

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994304851

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ashtu si paraardhësit e tij, edhe ky libër i Fabio Volos lexohet me një frymë, duke u lidhur shumë shpejt me personazhet dhe ngjarjet që ata përjetojnë.

Në qendër të romanit është Nikola dhe Sofia, të dashuruar marrëzisht me njëri-tjetrin, por që shumë shpejt u duhet të përballen me vështirësitë e jetës së përditshme, duke zbuluar kështu edhe brishtësinë e tyre.

Përpara se të njiheshin, Nikola gjithmonë mendonte se femrat ishin një argëtim i këndshme për të kaluar mbrëmjet, dhe nuk e merrte kurrë me mend se mund të hiqte dorë nga liria e tij, kurse Sofia i ishte dedikuar punës për të plotësuar boshllëqet e jetës së saj.

Takimi i tyre ishte si një shpërthim fishekzjarrësh. Ata jo vetëm që u pëlqyen, por si në një film romantik dashurie u përfshinë aq shumë në këtë histori, saqë ishin të gatshëm të ndryshonin jetën e tyre duke vendosur të bashkëjetonin.

Mes udhëtimeve, zënkave midis të dashuruarve dhe projekteve për të ardhmen, vjen edhe shtatzania e Sofias.

Lindja e Leos, nis dalngadalë ta ndajë çiftin e papërgatitur për të “rrezikuar” jetën e mëparshme, duke nxjerrë në pah predispozicionin e pakët për të besuar plotësisht tek njëri-tjetri.

Sofia ndihet e lënë mënjanë, jashtë vëmendjes së dikurshme të Nikolas, i cili nga ana e tij ndihet ende egoist, shmanget, i duhet kohë për të kuptuar se çfarë po ndodh realisht në jetën e tij.

Pasioni që Nikola dhe Sofia jetuan intensivisht në muajt e parë të njohjes së tyre, zhduket thuajse plotësisht me ardhjen në jetë të një fëmije, por a është vërtet ky evolucioni i një çiftit? A është ky mesazhi që kërkon të përcjellë në këtë libër Fabio Volo?

Natyrisht që jo, por ai kërkon t’i paralajmërojë të gjithë, që një fëmijë mund të vërë në rrezik edhe lidhjet më të forta, duke i kthyer ato në delikate si kristali, ndaj ju duhet të keni dëshirën dhe vendosmërinë e duhur për t'iu kundërvënë rutinës dhe problemeve të përditshmërisë, ashtu siç u përpoqën duke ia dalë me sukses, Nikola dhe Sofia.

Tema është vërtet e thjeshtë, me shkrim të qetë, muzikalitet fjalësh, por në të njëjtën kohë vërtetësia dhe sinqeriteti i mendimeve të pafiltruara të Fabio Volos, e shndërron këtë libër në një shok për çiftet e dashuruara, një këshillues për çiftet e reja me fëmijë dhe një kujtim i ëmbël, për të gjitha çiftet e konsoliduara që me atë të këtij libri, i kthehen duke buzëqeshur rinisë së prindërimit të tyre.

                                          

Data sheet

pages236
ISBN9789994304851
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnja Cura
RomanPsikologjik
I ri1