Sikur të më takoje tani View larger

Sikur te me takoje tani

Cecelia Ahern PE0103

New product

Përshkrim i shkurtër

Çdo gjë është në vendin e vet në jetën e Elizabet Egan. E vetmja re në horizont është motra e saj, Saoirse. Një kokëkuqe energjike, që gjithmonë le gjurmë pas vetes, të cilat Elizabeta lufton për t’i arritur. Ndërsa është nënë jo shumë e dhënë pas djalit të saj 6-vjeçar, ajo merret me biznesin e saj që nuk i lë shumë hapësirë për argëtim. Derisa një ditë, një i huaj hyn papritur në jetët e saj.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789994340880

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Çdo gjë është në vendin e vet në jetën e Elizabet Egan, që nga filxhanët e kafesë në kuzhinën e saj vezulluese deri te mostrat e pëlhurave dhe qypat e bojërave që përfaqësonin biznesin e saj të dizajnit. Rregulli dhe saktësia e mbanin jetën nën kontroll – dhe e mbronin zemrën e Elizabetës nga dhimbja dhe lëndimi që kishte vuajtur në të shkuarën. E vetmja re në horizont është motra e saj, Saoirse. Një kokëkuqe energjike, që gjithmonë lë gjurmë pas vetes, të cilat Elizabeta lufton për t’i arritur – ashtu si djalin e saj gjashtëvjeçar, Luke. Ndërsa është nënë jo shumë e dhënë, ajo merret me biznesin e saj, që është një punë me kohë të plotë, nga ato që nuk të lënë shumë hapësirë për gabime – ose argëtim. Derisa, një ditë, një i huaj hyn papritur në jetët e tyre. Ivan është i shpenguar dhe gjithmonë në kërkim të aventurës – gjithçka që Elizabeta nuk është. Për një kohë të pakapshme, ai depërton në brendësinë e saj duke ia ndryshuar jetën në një mënyrë që ajo nuk do ta imagjinonte kurrë.

I mbushur me patosin dhe ngrohtësinë e dorës së Cecelia Ahern, “Sikur të më të takoje tani” është një histori e ardhur me zemër dhe me fare pak magji.

Data sheet

pages319
ISBN9789994340880
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlir Buçpapaj
RomanSagë&Histori