Reduced price! Ndjekesi i trenave View larger

Ndjekesi i trenave

Ajmone Sumaj Salihu A-000015

New product

Përshkrim i shkurtër

“Ndjekësi i trenave” është një roman thellësisht psikologjik, i realizuar me mjeshtëri nga autorja. Realizmi i thellë gërshetohet me metaforën e trenave të Bohemit dhe me përjetimin e tij surrealist të vuajtjes, po edhe me lirizmin e personazhit të Valzës.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928327703
Viti i botimit2021

720 Lekë

-20%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky subjekt rrëfehet me një narracion të ngjeshur, me ritëm të ngadalësuar, si për të ndjekur përditshmërinë, që është dhe një mjet artistik i autores, për të përcjellë të gjithë zhbirimin psikologjik që iu bën personazheve të saj, çast pas çasti. Të tri personazhet janë mjaft origjinale, të skalitura dhe të thella. Veprimet që kryejnë janë në koherencë me karakterin e tyre dhe me rrethanat ku ndodhen dhe gjithçka që ndodh ka një rrjedhë të natyrshme dhe logjike.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages496
ISBN9789928327703
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori
I ri1