Reduced price! Fillimet View larger

Fillimet

Meri Dishnica BD0498

New product

Përshkrim i shkurtër Librin i parë me poezi i Meri Dishnicës. Titullohet "Fillimet", ashtu si fillimi i rrugës së saj në lëmin e letrave. Vëllimi përmban rreth 100 poezi.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300938
Viti i botimit2009

450 Lekë

-10%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Kam zgjedhur poezinë, sepse është tepër e ndjeshme dhe e prekshme nga të gjithë. Çdokush mund të gjejë veten në një varg, apo në një tjetër", - thotë Meri, "Monologu i natës", "Jo më", "Rutinë", "Fund", "E verbër", "Fal", "Të doja", "Arsyeja ime", "Fiona", "Delir", "Urrej", "Agoni", "Vetmi"... janë disa nga titujt e poezive të vëllimit. Tematikat janë të ndryshme, si vetë ndjesitë që perceptojnë njerëzit në momente të ndryshme të jetës. Që nga një trishtim i çastit, një mërzi, tek dashuritë, flirtet, ndodhitë e një dite... Me profesion psikologe, për autoren të shkruarit është një pasion i hershëm, të cilin ajo ka vendosur ta ndajë me të tjerët.FionësTi je si një mendim i fshehur, Që lulëzon ku të mundesh. A mundesh ti, të lulëzosh mbi mua?Më fal një kënaqësi të ëmbël, si ekzistenca... Më jep një përthyerje të brishtë, Jepma, të lutem, tjetërsimin, Më bëj si ajrin, idealeMë jep një mbështjellje të ngrohtë, një përqafim, Ti, mishërimi im me ngjyra, ti je ideja ime e përjetësisë. Eja buzëqesh, Më sulmo dhe më kap. Të bindem, Dua të qesh me ty.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages108
ISBN9789994300938
Viti i botimit2009
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
VendodhjeTirane