Fillimet Shiko më të madhe

Fillimet

Meri Dishnica BD0498

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Librin i parë me poezi i Meri Dishnicës. Titullohet "Fillimet", ashtu si fillimi i rrugës së saj në lëmin e letrave. Vëllimi përmban rreth 100 poezi.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300938

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Kam zgjedhur poezinë, sepse është tepër e ndjeshme dhe e prekshme nga të gjithë. Çdokush mund të gjejë veten në një varg, apo në një tjetër", - thotë Meri, "Monologu i natës", "Jo më", "Rutinë", "Fund", "E verbër", "Fal", "Të doja", "Arsyeja ime", "Fiona", "Delir", "Urrej", "Agoni", "Vetmi"... janë disa nga titujt e poezive të vëllimit. Tematikat janë të ndryshme, si vetë ndjesitë që perceptojnë njerëzit në momente të ndryshme të jetës. Që nga një trishtim i çastit, një mërzi, tek dashuritë, flirtet, ndodhitë e një dite... Me profesion psikologe, për autoren të shkruarit është një pasion i hershëm, të cilin ajo ka vendosur ta ndajë me të tjerët.FionësTi je si një mendim i fshehur, Që lulëzon ku të mundesh. A mundesh ti, të lulëzosh mbi mua?Më fal një kënaqësi të ëmbël, si ekzistenca... Më jep një përthyerje të brishtë, Jepma, të lutem, tjetërsimin, Më bëj si ajrin, idealeMë jep një mbështjellje të ngrohtë, një përqafim, Ti, mishërimi im me ngjyra, ti je ideja ime e përjetësisë. Eja buzëqesh, Më sulmo dhe më kap. Të bindem, Dua të qesh me ty.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe108
ISBN9789994300938
V. Bot2009
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
VendodhjeTirane