Të gjitha dashuritë - Vellimi 1 View larger

Të gjitha dashuritë - Vellimi 1

Ana Tisi A-000350

New product

Përshkrim i shkurtër

Të gjitha dashuritë, ose dashuria është dielli i vetëm i jetës, ky është mesazhi i librit në dy volume “Të gjitha dashuritë” i autores Ana Tisi që sapo ka dalë në treg nga Shtëpia botuese “Klubi i Poezisë”.  Këtu po sjellim vëllimin e parë me poezi

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Klubi i poezisë
ISBN9789928337139

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Asgjë nuk ka vlerë në jetë pos dashurisë e ngrohtësinë hyjnore që i jep rreze e jetë botës njerëzore. Gjithë bota jonë e madhe e vogël sillet e pështillet në këto vargje, digjet e përvëlohet, zvogëlohet e madhohet, ngrihet e shkrihet dhe stinët e jetës rendin në ciklin e tyre.

Dashuria mbetet energjia që e vë në lëvizje botën, të gjitha dashuritë e mirësitë e botës bashkë fitojnë dhe e mundin gjithë të keqen, e shërojnë botën dhe dhimbtat e saj, dhimbtat e njeriut.

Natyrshëm, thjesht e bukur rrjedhin vargjet, shprehjet poetike, lutjet, thëniet e rithëniet e urtësive me gjuhë zemre në formë sentencash në këto dy vëllime.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages136
ISBN9789928337139
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë