Kam me ardhe si deka View larger

Kam me ardhe si deka

Donika Dabishevci A-006193

New product

Përshkrim i shkurtër

"Kam me ardhë si deka" është një titull tronditës, para të cilit s’mund të rrish indiferent. Jetës mund t’i shmangesh, por vdekjes kurrsesi, thoshte T. S. Elioti.

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632225
Viti i botimit2015

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Titulli i këtij libri sikur e zgjon jehonën intertekstuale eliotiane, duke e paraqitur ardhjen e dikujt si të pashmangshme, sepse ajo ka me ardhë, pashmangshëm, si vdekja.

Kështu, në krejt librin ndihet kalërimi i asaj që është duke ardhur sikur vdekja.

Dhe janë pikërisht këta tinguj në sfond, të një troku tronditës, që godasin gjoksin e lexuesit nga faqja e parë deri tek e fundit.

Gjithandej nëpër vargje ndihet troku legjendar i asaj që është duke ardhur sikur vdekja, që është si vdekja, apo që, ndoshta, është vetë vdekja.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages118
ISBN9789951632225
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë