Tango ne prill

Adriatike Lami A-003315

New product

Përshkrim i shkurtër

Adriatike Lami vjen me një vëllim të ri me poezi “Tango në prill”, duke kulmuar arritjet e saja poetike, duke shënuar përsosje të teknikave poetike, dhe duke rrokur një botë plot pasione, energji, harmoni dhe muzikalitet.

More details

23 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928233721

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

“Jetë e paqtë në strehëza të diellta në këto poezi që lidhen nga ligjërimi erotik si bashkim, gjallëri, mall, kënaqësi, zjarr, e frymë, ëndërr, verë e kuqe, magjepsje, dritë, çudi.... E bukur thyerja e ngjyrave dhe e ndjesive me poezitë e mëparshme,,,, i bukur dhe i fuqishëm artikuluimi poetik nga ajo që vdes për fjalë, fjalë të arta shpirti dhe ai që po aq mjeshtrisht, në heshtje i mbush me imazhe dhe muzikë.

Është tango, romancë e artë, valëzim i panjohur më parë, që qenia e pranon ashtu krejt rrëmbimthi...

Prof. As. Dr. Lili Sula

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages166
ISBN9789928233721
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat19.5 x 19
I ri1