Ti, syri im i deboresh

Adriatike Lami A-003312

New product

Përshkrim i shkurtër

Poezisë së Adriatike Lamit i shkojnë fjalët e poetit të madh Federiko Garcia Lorka: "Poezia nuk kërkon lexues të thjeshtë, poezia kërkon njerëz që dashurojnë..."

More details

22 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928217790

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ti, Syri im i dëborës (fragment)

 

"Po ah i dashur, sa shumë dashuri ka në vatër kësaj here,

Kur gruaja dhe burri shkojnë pavetëdijshëm drejt asaj beteje.

Syri im i dëborës, qaj nën trupin e saj të bardhë prej mallit.

Vazhdoj të jem ende e dashura jote, e butë deri në

dhembje nëne.

Muzgu bie dendur, flokëton fjalë e më ndjell pa dëme,

Pas kësaj mrekullie, le të vijë mëngjesi me mungesën tënde!"

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages181
ISBN9789928217790
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë