Burri qe me do mua View larger

Burri qe me do mua

Adriatike Lami A-003314

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër me poezi është përzgjedhur mes pesë librave më të mirë të botuara gjatë vitit 2017 nga juria e përzgjedhur nga Ministria e Kulturës për çmimet vjetore në fushën e Letërsisë

More details

20 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221216

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Sipas autores, Adriatike Lami, poezia është frymëzim, por jo vetëm. “Po e them konkretisht, të merr nga këtu dhe të zhvendos në hapësira të tjera. Të shkruash është ta shohësh botën ndryshe nga tjerët, ky është fat. Perceptimi për botën nuk është vetëm për lulet, ajrin, pemët, por në rradhë të parë për qeniet njerëzore. Poeti e zbulon dhe e sheh qenien njerëzore komplet ndryshe dhe hedhja e tyre në vargje krijon një marrëdhënie speciale mes atij që e lexon dhe atij që e ka shkruar".

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages64
ISBN9789928221216
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat15.5 x 19