Toni Morrison

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 5 of 5 items
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  Dashuri është një roman rreth jetës së disa grave dhe marrëdhënies së tyre me të ndjerin Bill Cosey.

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  810 Lekë 900 Lekë -10% In Stock

  Ky roman rrëqethës i shkrimtares së madhe amerikane Toni Morrison, - fituese e Çmimit Nobel në Letërsi, - na zbulon një njeri në dukje të mposhtur, i cili arrin të gjejë burrërinë, por, në fund, edhe shtëpinë, vendin të cilit i përket.

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Në qendër të veprës është miqësia mes dy grave. Sula dhe Nel- të dyja me ngjyrë, të dyja të zgjuara por të varfra, të rritura në një provincë, takohen kur janë veçse dymbëdhjetë vjeçe dhe ende ëndërronin për princin e kaltër.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Aftësia e Morrisonit në përdorimin e fjalëve të thjeshta për të prodhuar fraza lirike e me shkëlqim dhe për të evokuar përceptime të sakta emocionale është e jashtëzakonshme. Vepra e saj përmbush në mënyrë brilante ngarkesën në tipizmin madhështor dhe gravitetin moral, që çdokush me të drejtë do të priste nga një laureate e Çmimit Nobel në letërsi

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  810 Lekë 900 Lekë -10% In Stock

  Një roman tejet i zjarrtë dhe provokues, “Zoti e ndihmoftë fëmijën!”, libri i parë i Toni Morrisonit, me ngjarje të vendosura në kohët tona, edhe pse ka në thelbin e tij ndërthurjen e disa jetëve të ndryshme, përcjell një dhe vetëm një mesazh: mënyra e rritjes dhe vuajtjet në fëmijëri, janë vendimtare në formimin ose deformimin e personalitetit të një të...

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 5 of 5 items