Si te behesh udheheqes i zoti Shiko më të madhe

Si te behesh udheheqes i zoti

Dale Carnegie A-005342

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër i shqyrton këto aspekte të udhëheqësisë apo lidershipit - dhe jo vetëm kaq - për të ofruar strategji që na ndihmojnë të bëjmë përpara në profesionin tonë.

Më shumë detaje

11101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721776

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Aseti më i vlefshëm i cilësdo organizatë është punëtori.

Balancimi i aftësive mes lidershipit apo udhëheqësisë dhe menaxhimit, duhet të jetë pikësynimi juaj nëse synoni të keni sukses në punën dhe karrierën tuaj. Mëso se si mund ta identifikosh dhe përdorësh në maksimum stilin tënd të udhëheqjes për t'u bërë më i miri i mundshëm, në mënyrë që t'i nxjerrësh rezultatet më të mira të vetvetes dhe organizatës sate.

Cili është thelbi i lidershipit?

Si mund t'i transformojnë rolet menaxherët apo udhëheqësit?

Si t'i motivosh punëtorët sa më efektivisht, duke i mbajtur përgjegjës në të njëjtën kohë?

Si mund t’i punësojnë njerëzit e duhur udhëheqësit?

Si mund të arrihen performancat dhe menaxhimet e jashtëzakonshme?

Si t'i trajtojmë konfliktet dhe negativitetet?

Suksesi varet nga aftësia jonë për t'u ballafaquar me sfidat dhe njerëzit e vështirë, për t'i mbajtur përgjegjës njerëzit për synimet dhe zotimet e tyre, por duke i mbajtur në të njëjtën kohë të motivuar dhe duke i zgjidhur konfliktet.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe216
ISBN9789951721776
Viti i Botimit2019
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvi Sidheri