Profeti View larger

Profeti

Kahlil Gibran A-003639

New product

Përshkrim i shkurtër

Kryevepra e Kahlil Gibranit “Profeti” është një nga veprat klasike më të dashura të kohës tonë. Është publikuar në vitin 1923, dhe ka qenë përkthyer në një kohë të shpejtë në më shumë se 20 gjuhë dhe në edicionin amerikan janë shitur më shumë se 9 milionë kopje.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Profeti është një përmbledhje e eseve poetike që janë filozofike, shpirtërore dhe motivuese. Libri është i ndarë në 28 kapituj, duke përfshirë çështje të tilla si dashuria, martesa, fëmijët, të dhënit, ushqyerja, të pirit, puna, të shijuarit, inati, shtëpia, veshjet, të blerit dhe të shiturit, krimi dhe vrasja, ligjet, liria, arsyeja dhe pasioni, dhimbja, njohja, të mësuarit, miqësia, të ecurit, koha, e mira dhe e keqja, lutja, kënaqësia, e bukura besimi dhe vdekja.

Data sheet

pages130
Published year2016
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvi Sidheri