I ri Cmim i reduktuar! Psikologjia e parase Shiko më të madhe

Psikologjia e parase

Morgan Housel A-007438

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në Psikologjia e Parasë, autori fitues i disa çmimeve Morgan Housel ndan 19 tregime të shkurtra që eksplorojnë mënyrat e çuditshme që njerëzit mendojnë për paratë dhe ju mëson se si të kuptoni më mirë një nga gjërat më të rëndësishme të jetës.

Më shumë detaje

18 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265494

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

21 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Të bësh mirë me paratë nuk ka të bëjë domosdoshmërisht me atë që di. Ka të bëjë me mënyrën se si silleni. Dhe sjellja është e vështirë për t'u mësuar; madje, edhe për njerëzit vërtet të zgjuar.

Paratë - investimi, financat personale dhe vendimet e biznesit - zakonisht mësohen si një fushë; bazuar në matematikë, ku të dhënat dhe formulat na tregojnë saktësisht se çfarë të bëjmë.

Por në botën reale njerëzit nuk marrin vendime financiare me llogari. Ata i bëjnë ato në tryezën e darkës ose në një dhomë takimesh, ku historia personale, pamja juaj unike e botës, egoja, krenaria, marketingu dhe stimujt e çuditshëm janë të përziera së bashku.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
ISBN9789928265494
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë