Neurologjia. Diagnoza dhe trajtimi aktual View larger

Neurologjia. Diagnoza dhe trajtimi aktual

John C. M. Brust A-000136

New product

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103574

5 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 other products in the same category:

More info

Një tekst i dobishëm, praktik, për trajtimin e problemeve të neurologjisë, që do t’ju ofrojë gjithçka që ju nevojitet në një libër të vetëm. * Libri përfshin çështje të tilla si: pika kyç të diagnozës, simptoma dhe shenja, ekzaminime diagnostike, diagnoza diferenciale, trajtimi dhe prognoza. * Trajtimi i çrregullimeve te të rriturit dhe fëmijët. * Informacion praktik rreth gjendjeve të zakonshme, të tilla si dhimbje koke, çrregullime të lëvizjes, dhe infeksioneve të sistemit nervor qendror. * Ndihmë e specializuar për ishemitë dhe insultin cerebral hemorragjik, epilepsinë, çrregullimet e gjumit, marramendjen, humbjen e dëgjimit, demencën dhe humbjen e kujtesës, problemet psikiatrike dhe të tjera. * Trajtimi i plotë i ekzaminimeve diagnostike. * Më shumë se 100 foto dhe ilustrime informuese. * I përditësuar sipas rezultateve dhe zhvillimeve të fundit. I vlefshëm për këdo që ka të bëjë me pacientë me ankesa neurologjike, qoftë në kujdesin parësor, qoftë në klinika neurologjike. Redaktore shkencore: Prof. Dr. Jera Kruja.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages672
ISBN9789928103574
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përkthyesi I. Alimehmeti, S. Grabova, A. Tela, B. Çela, L. Mino, M. Siqeca