Predikuesi View larger

Predikuesi

Camilla Lackberg BD0189

New product

Përshkrim i shkurtër

Në bashkësinë peshkatare të Fjelbakës jeta është e veçuar, e qetë dhe, për disa, tragjikisht e shkurtër.Kishte pasur gjithnjë dyshime për një krim të shëmtuar pas zhdukjes së dy vajzave të reja në zonë rreth njëzet vjet më parë. Tani një djalë i vogël, duke luajtur, e konfirmon këtë të vërtetë të tmerrshme. Zbulimi i skeleteve të tyre, bashkë me kufomën e një viktime të re, e trondit thellësisht qytetin.

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994303618

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Detektivi vendor, Patrik Hedstrom, që pret një fëmijë nga shoqja e tij Erika, vetëm mund ta marrë me mend se çfarë do të thotë të humbasësh një fëmijë. Kur zhduket një vajzë e dytë, vëmendja e Hedstromit përqendrohet te Hultët, një klan me keqbërës, fanatikë fetarë dhe kriminelë në armiqësi me njëri-tjetrin. Lista e të dyshuarve është e gjatë, por koha është e shkurtër cili nga sekretet e errëta të kësaj familjeje do të sigurojë të dhënën jetike? Komente per librin Një komplot i zgjuar dhe me karakter të thellë nuk janë karakteristikat e vetme që e ngrenë librin Predikuesi mbi romane të tjera triller. Predikuesi mund të shkoj në krah me librat e Larsson për sa i përket përshkrimeve dhe aftësisë për të eksploruar sekretet familjare Washington Post Një vlerë e shtuar e mirëpritur në rradhët e shkrimtarëve skandinav të krimit. Një lexim I mirë dhe solid Irish Independent

Data sheet

pages440
ISBN9789994303618
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
PërkthyesiTaqo Trajçe