Qeni i verdhe View larger

Qeni i verdhe

Georges Simenon DK0051

New product

Përshkrim i shkurtër

Një mbrëmje me stuhi në qytetin bregdetar të Konkarnosë. Zotin Mostagen, tregtar kryesor i verës i qytetit, qëllohet me armë pak pasi ka dalë nga kafeneja e hotelit Admiral. Kur komisarin Megre vjen për të zgjidhur krimin, ai e gjen gjithë qytetin të kapur nga paniku për shkak të një artikulli të botuar në gazetën lokale, si dhe për faktin se mesa duket dikush ka vënë në shenjë disa prej njerëzve më të shquar të parisë së qytetit. Po çfarë vallë është ajo që i lidh viktimat me njëri tjetrin? Çfarë i fsheh komisarit Ema, kamerierja e përulur e kafenesë së hotelit? Po qeni i verdhë që befas është shfaqur dhe vërtitet nëpër qytet, duke iu futur banorëve të qytetit një shqetësim aq të madh, nga doli vallë?

More details

902 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 99956 810 2 4
Viti i botimit2010

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Botimet Linus me këtë roman policor po fillon një seri botimesh të komisarit të njohur Megre. Qeni i verdhë është pikërisht i pari i kësaj kolane. Një mbrëmje me stuhi në qytetin bregdetar të Konkarnosë. Zoti Mostagen, tregtar kryesor i verës i qytetit, qëllohet me armë pak pasi ka dalë nga kafeneja e hotelit Admiral. Kur komisari Megre vjen për të zgjidhur krimin, ai e gjen gjithë qytetin të kapur nga paniku për shkak të një artikulli të botuar në gazetën lokale, si dhe për faktin se mesa duket dikush ka vënë në shenjë disa prej njerëzve më të shquar të parisë së qytetit. Po çfarë vallë është ajo që i lidh viktimat me njëri tjetrin? Çfarë i fsheh komisarit Ema, kamerierja e përulur e kafenesë së hotelit? Po qeni i verdhë që befas është shfaqur dhe vërtitet nëpër qytet, duke iu futur banorëve të qytetit një shqetësim aq të madh, nga doli vallë?

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages164
ISBN978 99956 810 2 4
Viti i botimit2010
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiLuftar Hyka