Georges Simenon

Lista e librave të autorit

Showing 1 - 3 of 3 items
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Një roman i ri nga Zhorzh Simenon, mjeshtëri i romanit policor, krijuesi i personazhit tashmë të famshëm, Komisarit Megre.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Një mbrëmje me stuhi në qytetin bregdetar të Konkarnosë. Zotin Mostagen, tregtar kryesor i verës i qytetit, qëllohet me armë pak pasi ka dalë nga kafeneja e hotelit Admiral. Kur komisarin Megre vjen për të zgjidhur krimin, ai e gjen gjithë qytetin të kapur nga paniku për shkak të një artikulli të botuar në gazetën lokale, si dhe për faktin se mesa duket...

  700 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 3 of 3 items