Libri i iluzioneve View larger
Pjesë nga libri

Libri i iluzioneve

Paul Auster DK0039

New product

Përshkrim i shkurtër

Një ndër shkrimtarët më të rëndësishëm e më të vlerësuar të letërsisë së sotme botërore. Figurë qendrore e kulturës së sotme amerikane, i kthyer thuajse në një kult. Sot Paul Auster konsiderohet si një ndër shkrimtarët më të rëndësishëm amerikanë, si dhe një ndër fi gurat kryesore të skenës letrare botërore.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 99956 810 8 1
Viti i botimit2010

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Profesor David Zimmer kish gjashtë muaj që kishte humbur të shoqen dhe dy djemtë në një aksident ajror. Jeta e tij kishte humbur çdo kuptim, derisa një natë, rastësisht i ndodhi të shihte në televizion disa fragmente të një fi lmi të vjetër pa zë, të një aktori e regjisori krejtësisht të panjohur, Hektor Man, i cili në vitin e largët 1928 qe zhdukur krejt papritur në mënyrë misterioze. Që nga ai çast, jeta e profesor Zimmerit ndryshon, teksa zbulimi i misterit që rrethon jetën e vërtetë të Hektor Manit i kthehet gati në një fi ksim. Kështu ai nis një udhëtim të çuditshëm në një botë të mbushur plot gënjeshtra e iluzione, ku papritur gjen sërish dashurinë...

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages307
ISBN978 99956 810 8 1
Viti i botimit2010
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiInes Ekonomi