I ri Cmim i reduktuar! Esencializmi Shiko më të madhe

Esencializmi

Greg McKeown MIN0258

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Esencializmi është një disiplinë përmes së cilës mund të arrish rezultate maksimale me përpjekje minimale; është një mendësi; është një ide e përkryer për t’u aplikuar në realitetin e sotëm. 

Më shumë detaje

11091 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265678

1 196 Lekë

-8%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

26 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rruga e esencialistit është kërkimi i pandërprerë dhe i palodhshëm “për më pak, por për më mirë”. Është një rrugë që duhet të ndiqet vazhdimisht në mënyrë të disiplinuar.

Esencializëm nuk do të thotë të mësosh të bësh më shumë gjëra; do të thotë të mësosh të bësh gjërat e duhura. Esencializëm do të thotë të investosh kohë dhe energji në mënyrën më të mençur, me qëllim që të japësh kontributin maksimal duke bërë vetëm gjërat thelbësore.

Për të shpjeguar parimet e esencializmit, Greg McKeown bazohet në përvojën dhe njohuritë e fituara nga bashkëpunimi me drejtuesit e kompanive më novatore në botë.

REVIEW

“Në këtë traktat gjenial mbi artin e të bërit më pak por më mirë, autori na lehtëson zgjidhjen e problemeve. Duke ndjekur këto udhëzime të qarta, lexuesit do të zbulojnë rrugën e esencialistit.”

—Success

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928265678
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlendi Lami