Midis CIA -s dhe Besimit View larger

Midis CIA -s dhe Besimit

Rolf Mowatt - Larssen BGJ0299

New product

Përshkrim i shkurtër

“Midis CIA-s dhe BESIMIT” është një libër kujtimesh mbi përvojat jetësore dhe veprimtarinë e një oficeri të lartë të CIA-s, sikurse është gjithashtu edhe një udhëtim mistik i tij drejt besimit.

More details

11083 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Poeteka
ISBN9789928230508

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjatë Luftës së Ftohtë, arti i trajtimit dhe rekrutimit të agjentëve ishte në fokus të punës së shërbimeve të inteligjencës.

Sulmi tronditës terrorist i 11 Shtatorit të vitit 2001 ndaj Amerikës e bëri të detyrueshëm rivlerësimin tërësor të qëllimit të shërbimeve të inteligjencës dhe rolit të tyre në mbrojtjen e kombit. Agjencitë e inteligjencës amerikane, ushtria dhe aleatët e tyre vendosën t’i përgjigjeshin terrorizmit me luftë globale dhe mjete e metoda të jashtëzakonshme.

Një dëshmitar i drejtpërdrejtë i këtyre ngjarjeve si Rolf Mowatt-Larssen-i, u detyrua t’i përgjigjej njëkohësisht thirrjes së detyrës ndaj kombit, si dhe thirrjes së tij të brendshme ndaj Zotit.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages408
ISBN9789928230508
Shtëpia botueseA State of Mind: Faith and the CIA
RedaktoriSilvana Leka, Petro Plasa
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErion Kristo
I ri1