Te jetosh kohen Shiko më të madhe

Te jetosh kohen

Rexhina Nano BD0393

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Të jetosh kohën", libri autobiografik i Rexhina Nanos, është rrëfim për jetën e saj me kujtime dhe vrojtime të hollësishme të një gruaje që jetoi për 30 vjet në krah të Fatos Nanos.

Më shumë detaje

502 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Të jetosh kohën", libri autobiografik i Rexhina Nanos, është rrëfim për jetën e saj përthyer në historinë e çdonjërit prej nesh. Ky libër është mbështetur në shënime të mbajtura ndër vite, letra origjinale, kujtime dhe vrojtime të hollësishme të një gruaje që jetoi për 30 vjet në krah të Fatos Nanos, jo vetëm si një bashkëshorte dinjitoze, po edhe një shtyllë mbështetjeje për njeriun që qeverisi Shqipërinë për shumë vite pas ndryshimeve të mëdha të viteve 90. "Të jetosh kohën" shquhet për vlera të larta narrative, njohëse dhe artistike. Çdokush mund të gjejë dhe të prekë vetveten nëpër faqet e tij, të ndihet i përfshirë brenda një copëze historie edhe për shkak se libri është shkruar ngrohtë, thjesht dhe pa stërhollime të kota.

Të dhëna

Faqe230
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë