Specials

Teen Books There are 167 products.

per page
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Aivenohi është një roman historik i Sir Wollter Scott,  i botuar fillimisht në vitin 1820. Ky roman vlerësohet nga kritikët edhe për elementët e ndjeshëm të romantizmit. Historia është vendosur në vitin 1194, pas dështimit të Kryqëzatës së Tretë. 

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Aventura të reja e presin Ana Shirlin, ndërkohë që po bën gati valixhet për t'u larguar nga Ejvonli, duke u ndarë nga fëmijëria e saj, që të nisë studimet në kolegjin e Redmondit.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Nga katër franceze të mahnitshme – më në fund një opinion i freskët dhe i guximshëm mbi atë se çfarë do të thotë në të vërtetë të jesh parisiane: mënyra si vishen, si argëtohen dhe si përpiqen të jenë vetvetja

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Cila është ajo vajzë që nuk do të ëndërronte të thellonte njohuritë në profesion, duke shfrytëzuar rastin fatlum për të punuar një vit jashtë vendit? Pikërisht kjo mundësi e madhe i trokiti në derë edhe Medisonit; por promocioni i papritur i takoi të bëhej në anën tjetër të botës, në Korenë e Jugut!

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një tregim i përshtatshëm për lexuesit më aventurierë. Publishers Weekly "Mënyra e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë e shkrimit të Lowry i shtyn lexuesit të përfyten me mendimet e tyre." Book Report "Një roman i fuqishëm dhe provokues." New York Times

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Dy vëllezër vampirë, të mbështjellë nga hija e një misteri mijëvjeçar, luftojnë për dashurinë e Elenës së re. Dejmoni ka vendosur që ajo do të bëhet mbretëresha e territ dhe është i gatshëm të vrasë edhe të vëllanë që t'ia arrijë qëllimit.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Tre këndet e trekëndëshit fatal të dashurisë, Elena dhe dy vëllezërit vampirë: Stefani dhe Dejmoni, kanë një fat të përbashkët.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Amber Uokeri dhe vëllai i saj pak më i madh në moshë, Xhejku, kanë një baba të dhunshëm. Një natë Liami, shoku i ngushtë i Xhejkut, i cili banon përballë tyre, e sheh Amberin duke qarë në dhomën e vet dhe hyn nga dritarja për ta qetësuar. Pas asaj nate, raporti midis Amberit dhe Liamit ndryshon.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Një eksplorim tepër i arrirë i moshës së adoleshencës dhe dashurive të rinisë

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  850 Lekë In Stock

  Ne shpirtin tim ben ftohte Një trishtim i madh ndihet brenda faqeve të këtij libri. Trishtim që buron nga jetë të paplotësuara, ëndrra të copëtuara, rini të këputur...Dhe nëse mund të ceket një ekuilibër i cekët? kjo është një nga pyetjet që parashtron për zgjidhje shkrimtarja Brunilda Zllami.

  850 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Jetë në udhëkryqe, e kaluar në errësirë dhe plagë të thella sociale... Janë këto linjat që pasqyrohen në romanin më të fundit të shkrimtares tepër të njohur tashmë, Brunilda Zllamit. Rrëfim i shtruar, tema prekëse dhe, sigurisht librin nuk mund ta lëshoni nga dora.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Historia dhe trillimi shkrihen në një të vetme në këtë roman të shkëlqyer me vizion artistik dhe tallaze sensuale, që përftohen nga sytë e një gruaje të re, e cila u bë muza e njërës prej pikturave më të mrekullueshme të Vermeer-it.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  850 Lekë In Stock

  Grate mberrijne ne sallon pak para ores tete te mengjesit.Po te ishte dite tjeter,do te qendroja ende ne shtrat,duke u perpjekur te merja edhe nje sy gjume.

  850 Lekë
  In Stock
 • Djaloshi dhe kali është historia e kuajve që flasin, e tradhtisë që zien, e vendit ku gjithçka pritet të ndodhë, ashtu si të jetë e thëna.

 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Gjatë një përpjekjeje të guximshme për të shpëtuar një jetë, dy shokë përfundojnë në një botë tjetër, ku një shtrigë e keqe përpiqet ti mbajë skllevër.

  600 Lekë
  In Stock
 • "Ditar dashurie i një shkrimtari" është një himn shqiptar për dashurinë, ku ngjarjet dhe mendimet shtjellohen në një bashkëbisedim artistik mes shkrimtarit dhe muzës së tij. E shkruar në formën e prozes refleksive, "Ditar dashurie i një shkrimtari" është një rrëfim ku romantika gërshetohet me erotiken. Kujdesi ndaj detajit dhe guximi artistik i autorit...

 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  Në një farë mënyre, Xhungel buzkuqesh fillon aty ku shkëputet libri Seksi dhe Qyteti: në xhunglën e njerëzve të mbytur në para, të eturve për pushtet, të fiksuarve pas bukurisë të qytetit të New York-ut. Këtë herë, femrat janë pak më të mëdha në moshë, shumë më të pasura, por jo domosdoshmërisht më të mënçura se heroinat e mëparshme të Bushnell.

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky libër rrëfen një talent të mrekullueshëm, lindur pa privilegje, në luftë me sfidat e veta, synimet, dramat familjare, tragjeditë e kohës. Një jetë e Coco-s, e Gabrielle-s, në të cilën Signorini futet me shkathtësi e xhentilesë, derisa arrin të kapë anët e karakterit, ndjenjat e thella, krijueshmërinë magjepsëse.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 100 Lekë In Stock

  Cilësuar nga shumë media online si USA TODAY, The New York Times dhe The Washington Post si ndjekësja kryesor e Stieg Larsson, shkrimtarja skandinave e zhanerit thriller/krim sjell në këtë roman një histori të një vrasje të pazakontë në fshatin suedez, Fjällbacka.

  1 100 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një roman për rritjen e një djaloshi që e merr jetën e vet në dorë, një roman që rrëfen dhe të bën të qeshësh me të madhe.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një roman që është në gjendje të të shkundullojë me mënyrën e ndërthurjes së çasteve të tensionit të ashpër e të pamëshirshëm në skenat më të rralla e më emocionuese, mbushur plot dhembshuri të pikëlluar dhe shpresë.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Pjesë nga libri: Megi lexoi për të njëqindtën herë letrën që u kishte shkruar prindërve: -Shumë i dashur Mo! E dashur Resa! Ju lutem të mos shqetësoheni. Faridi duhet të gjejë Gishtpluhurin e ta paralajmërojë për rrezikun e Bastës, ndaj dhe unë po shkoj me të. Nuk dua të qëndroj gjatë, dua vetëm të shoh Pyllin e Paudhë dhe Princ Proshutën, Kozimo të...

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 250 Lekë In Stock

  Një aventurë e mrekullueshme, mbushur me karaktere të skalitur në mënyrë të përsosur, aksion, magji, zota dhe histori magjepsëse.

  1 250 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 250 Lekë In Stock

  Libra që edhe të rriturin e kthejnë në periudhën e adoleshencës, duke i bërë të besojnë se do të përjetojnë sërish dashuri marramendëse dhe do duan që koha të ndalet në ato çaste. Kurt ë mbaroni së lexuari librin e parë, do t'ju lindë dëshira të përpini pjesën tjetër të serisë.

  1 250 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Motrat shtillet rreth familjes Kuin: Helenës, vetmitare në Belfast; Kejtit, gazetare në Londër dhe Sellit, mësuese filloreje në një fshat në Irlandën e Veriut. Bashkë me nënën e tyre, tri motrat i ndjekin nga pas hijet e kujtimeve të vrasjes së babait të tyre. Përshkrimi i jetës së tyre brenda një harku kohor njëjavor ndërthuret me historinë e fëmijërisë...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Kur piktori Roderik Kenedi takon njëzetvjeçaren, Xhulia Fitzpatrik, edhe ajo artiste, iu duk sikur krizave që kishin turbulluar jetën e tij iu erdhi fundi. Por kur Xhulia njihet me Uilliam Armstrongun, një mesoburrë me profesion avokat, i solli një sërë ngjarjesh, të cilat patën pasoja dramatike për të tre ata.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  I shtrirë në dy pole, në vitin 1989 dhe në vitin 2012, ky rrëfim krijon me të gjithë pjesëzat një kaleidoskop të rrezikshëm, ku fantazia, loja dhe imagjinata fshehin çmendurinë dhe, ndonjëherë, humnerën. Me personazhe kryesore dy vajza të vogla që u shfaqën kalimthi te Vajza amerikane, dhe që janë bërë, në këtë libër, dy gra të rritura enigmatike, Skena...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Seria Elitë e Jeta Vejkollarit vazhdon me romanin e tretë “Dashuri në kohën e rrëmujës”, një tjetër eksplorim në botën rinore, në mënyrën sesi të rinjtë e shohin njëri-tjetrin dhe sesi i shfaqin ndenjat dhe pasionet e tyre

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Shkrimtarja e shquar për fëmijë Jacqueline Wilson ka një arsyetim dhe këndvështrim të çuditshëm për vajzat adoleshente i cili do tiu vlejë shumë, sidomos prindërve që kanë vajza në këtë moshë

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Një tjetër libër i autores së famshme greke Alki Zei vjen në shqip: Por kësaj radhe, romani është për lexuesit e rinj: Në këtë libër trajtohet historia e një adoleshenteje, që dalëngadalë rrëshqet drejt drogës. Por është edhe historia e dy brezave, që nuk duan ta pranojnë se, pavarësisht nga mosmarrëveshjet, janë edhe të ngjashëm. Vlera e këtij romani nuk...

  600 Lekë
  In Stock
Showing 33 - 64 of 167 items