Jeronim Stilton

Lista e librave të autorit

per page
Showing 1 - 32 of 61 items
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Numri 8. Anija e maçokëve piratë. Keni dëgjuar ndonjëherë të flitet për Piratin e Zi që u kall tmerrin miushëve? Jo? Lum ju! Është tmerri i tërë deteve, makthi më i zi i çdo miushi. Mos më thoni pastaj që ky s’është ters… po përse duhet të më rastiste pikërisht mua të bija rob në anijen e tij…  

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Për tërë mocarelën e botës, sa shumë aventura më ndodhën para pushimeve! Shpëtova teto Lipën nga zjarri, m’u përmbyt zyra, Mbreti i Patatinave me Djathë më kërcënoi se do të m’i shkulte mustaqete do të m’i jepte në putër… dhe midhjet e fërguara më ranë plumb në stomak!  

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Për të gjithë fëmijët që kërkojnë të mësojnë gjëra të reja për botën duke u zbavitur përmes aventurave të miushit Stilton. Për të gjithë të rriturit që duan të ndajnë histori gazmore dhe plot humor me të vegjlit e tyre.

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  320 Lekë 400 Lekë -20% In Stock

  Ky është numri i parë i serisë "Histori për të qeshur" i Jeronim Stiltonit. Jeronim Stiltoni është një miush gazetar, që drejton gazetën më të famshme të qytetit të miushëve, në Oqeanin Jugor Rat. Gazeta quhet “Jehona e brejtësit”. Fëmijët do të argëtohen duke u njohur me karakterin e veçantë të Jeronim Stiltonit

  320 Lekë
  400 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% In Stock

  Jeronim Stilton është personazhi më i dashur për lexuesit e vegjël, ndonëse ka ardhur me një seri me më shumë se 45 vëllime dhe me botime të tjera. Ne kemi përzgjedhur tre prurje të fundit, të cilat i mendojmë si shokë të vogëlushëve gjatë pushimeve verore.

  1 350 Lekë
  1 500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  “Për tërë mocarelën e botës, në Kolosé vërtitet një Gladiator i tmerrshëm fantazmë, ndaj asnjë turist nuk guxon ta vizitojë më! Duhet bërë diçka... Ky është një mision shumë i veçantë për mua, Agjentin Sekret Zero Zero J!”

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Ky libër në serinë e librave të Jeronim Stilton mban numrin 5: Në metronë e Miushërisë po ngjasim gjëra të çuditshme. Një maçok gjigant endet nëpër terrin e galerive të nëndheshme, duke u kallur datën tërë brejtësve të qytetit. Nga vjen ky maçok? A të jetë vallë një fantazmë?

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Ju a jeni I ndrojtur? Unë po! Ja përse desh më ra pika kur mora pjesë në një garë barcaletash në televizion… para miliona teleshikuesve! Por pastaj mësova sekretet për t’i rrëfyer mirë barcaletat… jua kam zbuluar këtu, bashkë me barcaletat e reja të Miushërisë!

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Ju a jeni I ndrojtur? Unë po! Ja përse desh më ra pika kur mora pjesë në një garë barcaletash në televizion… para miliona teleshikuesve! Por pastaj mësova sekretet për t’i rrëfyer mirë barcaletat… jua kam zbuluar këtu, bashkë me barcaletat e reja të Miushërisë!

  500 Lekë
  Online only
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Aventurat gazmore të një miushi gazetar, familjes dhe miqve të tij, në një botë ku heroi ynë fiton gjithmonë.

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Aventurat gazmore të një miushi gazetar, familjes dhe miqve të tij, në një botë ku heroi ynë fiton gjithmonë.

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Aventurat gazmore të një miushi gazetar, familjes dhe miqve të tij, në një botë ku heroi ynë fiton gjithmonë.

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock

  Aventurat gazmore të një miushi gazetar, familjes dhe miqve të tij, në një botë ku heroi ynë fiton gjithmonë.

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë 700 Lekë -20% In Stock

  Ky libër vjen për vogëlushët duke ju rrëfyer historitë dhe bëmat e miushëve që jetojnë në Ishullin e Miushëve.

  560 Lekë
  700 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

  Fëmijët e dashurojnë tashmë mbretërinë e Miushërisë dhe librat plot ngjyra dhe vizatime të bukura: Botuesi Stiltoni jeton në një botë plot humor, por edhe aventura dhe të papritura, por të gjitha historinë të bëjnë për të qeshur teksa thumbojnë me lezet realitetin që ndërtojnë të rriturit: Niseni njohjen e kësaj mbretërore gazmore me tre librat e parë të...

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  “Ah, ç’pushime të tmerrshme në Detet e Jugut! Në fillim, një udhëtim me gjak të ngrirë në avion, pastaj mbytja e anijes dhe dalja në një ishull të shkretë, ku natën dëgjoheshin zhurma të çuditshme. Ndoshta është fantazma e Piratit Putërargjendi, në bordin e galerës së tij misterioze...”

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  KATËR MIUSHË NË FAR UEST "Ç'kërkoj, vallë, në Far Uestin e humbur, me time motër Tean, tim kushëri Çarkun dhe nipçen tim, Beniaminin? Ç'kërkoj i veshur si kauboj rrugëve të Qytetit të Kaktusit? E, mbi të gjitha, ç'kërkoj në shpinën e një demi të xhindosur? Më duket sikur po jetoj në një Ëndërr.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Ebenizer Skruxhi është një biznesmen lakmitar, që mendon vetëm për paratë dhe nuk e duron dot harenë e Krishtlindjeve. Për të është thjesht humbje kohe! Por pikërisht natën e pragkrishtlindjes, do ti shfaqen tri fantazma, duke e detyruar të reflektojë rreth sjelljes së tij… Një klasik i letërsisë në një përshtatje të lirë nga Jeronim Stiltoni. Plot me...

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë 500 Lekë -20% In Stock
  New

  Seria e Jeronim Stilton vijon me nje tjeter liber te ri: Keshtjella e 100 rrefenjave, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Pegi. Ne boten supermiusherore kesaj radhe do te njiheni me nje keshtjelle misterioze…

  400 Lekë
  500 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Ky është numri i tretë i serisë "Histori për të qeshur" i Jeronim Stiltonit. Jeronim Stiltoni është një miush gazetar, që drejton gazetën më të famshme të qytetit të miushëve, në Oqeanin Jugor Rat. Gazeta quhet “Jehona e brejtësit”.

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  “Po bëheni gati për udhëtim? Në këtë libër do të gjeni plot lojëra që mund t’i bëni në makinë, autobus, tren, avion...për të luajtur e për t’u zbavitur së bashku! Rrugë të mbarë, miq brejtës!”

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Numri 7. Misteri i syrit prej smeraldi. Gjithçka zuri fill kur gjetëm hartën misterioze në tregun e sendeve të përdorura. Fliste për një ishull të largët, për një thesar të fshehtë. Kësisoj u nisëm, me një anije dydirekëshe; ishte vërtet një aventurë e paharrueshme…

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Miushi Stilton me personazhet e tij vijne ne serine e katert me aventura te reja ne mjedise tropikale; nje liber plot humor, situata brilante dhe qe i zbavisin lexuesit e vegjel...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Aventurat gazmore të një miushi gazetar, familjes dhe miqve të tij, në një botë ku heroi ynë fiton gjithmonë.

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  A keni ëndërruar ndonjëherë të udhëtoni në MBRETËRINË E FANTAZISË? Përmes tij do të shkoni atje ku shkon vetëm mendja plot trille

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë 1 000 Lekë -20% In Stock

  Aventurat gazmore të një miushi gazetar, familjes dhe miqve të tij, në një botë ku heroi ynë fiton gjithmonë.

  800 Lekë
  1 000 Lekë -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky është një libër supermiushor.... Ejani me mua në Mbretërinë mitike të Fantazisë: veza e fundit e një dragoi është grabitur dhe raca e dragonjve rrezikon të zhduket!

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Një ditë supermiushore... prej kampioni! "Unë jam një miush intelektual, por si të gjithë brejtëstt kam një pasion të madh: futbollin! Edhe unë jam tifoz... por një tifoz miushfisnik,: për mua sporti është kurajë, ndiershmëri dhe miqësi!"

  500 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 32 of 61 items