Cmim i reduktuar! Seria Mësoj me gjëagjëza Shiko më të madhe

Seria Mesoj me gjeagjeza

Grup autorësh BAO0494

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky set iu vjen në ndihmë prindërve dhe mësueve për të testuar inteligjencën e fëmijës tuaj: Janë dy libra me gjëagjëza, të ilustruara me ngjyra, nga jeta e përditshme dhe bota e kafshëve. Për ta bërë lojën sa më interesante, janë dhënë disa variante, ndërmjet të cilave duhet zgjedhur përgjigja e duhur. Seti është i rekomandueshëm për fëmijë të moshës 3-6 vjeç, por edhe në mosha më të larta.

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS

1 620 Lekë

-10%

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra përmban:

1. "Lojë me gjëegjëza", të cilin mund ta gjeni edhe tek linku:

Në faqet e librit "Lojë me gjëegjëza" do të gjeni një sërë gjëegjëzash të ilustruara me ngjyra, të cilat ngacmojnë logjikën e fëmijëve dhe i nxisin ata të gjejnë përgjigjet.

Gjëegjëzat e këtij libri lidhen me sendet që ata i hasin ose jo në jetën e përditshme, si: lodrat, orenditë shtëpiake, mjetet e udhëtimit, dukuritë njerëzore e ato natyrore etj., duke dalluar karakteristikat më të veçanta të tyre. Me anë të lapsit magjik (që di gjithçka) ata mund ta vërtetojnë menjëherë, nëse përgjigjet e tyre janë ose jo të sakta. Për ta bërë lojën sa më interesante, janë dhënë disa variante, ndërmjet të cilave duhet zgjedhur përgjigja e duhur.

2. "Gjëegjëza me kafshë", të cilin mund ta gjeni edhe tek linku:

Libri "Gjëegjëza me kafshë" përmban të ilustruara me ngjyra gjëegjëza klasike për shumë lloje kafshësh, që jetojnë pranë ose larg nesh.

Duke u ndihmuar edhe nga ilustrimet interesante e ngacmuese, fëmijët mësojnë për tiparet dalluese të kafshëve, për vendet ku ata jetojnë, për mënyrën e të ushqyerit, për zërat e tyre etj. Me anë të lapsit magjik (që di gjithçka) ata mund ta vërtetojnë menjëherë, nëse përgjigjet e tyre janë ose jo të sakta, duke mësuar, duke u argëtuar e duke e bërë të paharrueshme kohën e tyre të lirë. Për ta bërë lojën sa më interesante, janë dhënë disa variante, ndërmjet të cilave duhet zgjedhur përgjigja e duhur.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha3 - 6 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë