Cmim i reduktuar! Të njohim natyrën më mirë Shiko më të madhe

Te njohim natyren me mire

Grup autorësh BAO0479

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky set është për fëmijë të moshës 3-6 vjeç dhe synon që ti edukojnë që të mbajnë vendin pastër, të hedhin mbeturinat në vendet e caktuara, ti informojë për rëndësinë që kanë gjallesat dhe uji për jetën tonë në tokë dhe për rëndësinë që ka energjia për aktivitetet e qenies njerëzore. Përgatitja didaktike dhe informacioni që përmbajnë këto katër botime ndikojnë në zhvillimin e shpejtë mendor të fëmijës tuaj. Bukinist e sjell në një ofertë të veçantë për ju.

 

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS

1 980 Lekë

-10%

2 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me katër libra përmban:

1. “Fiu! Ajri”, të cilin e gjeni edhe tek linku:

Të gjitha kafshët dhe bimët kanë nevojë për ajër të pastër. Ky libër u tregon fëmijëve rëndësinë që ka ajri për jetën dhe shpjegon rreziqet e ndotjes. Fëmijët mësojnë se secili prej tyre mund të ndihmojë për të pakësuar ndotjen e ajrit.

2. "Yfff! Mbeturinat", të cilin e gjeni edhe tek linku:

Ky libër u mëson fëmijëve se sa e rëndësishme është hedhja e mbeturinave në vendet e caktuara.

3. "Plluq! Uji", të cilin e gjeni edhe tek linku:

Në këtë libër fëmijët mësojnë për rëndësinë që ka uji për jetën e gjallesa: njerëzve, kafshëve, bimëve dhe zbulojnë mënyrat se si mund ta kursejnë ujin në shtëpitë e tyre.

4. "Klik! Energjia", të cilin e gjeni edhe tek linku:

Në këtë libër fëmijët do të mësojnë se e gjithë energjia në Tokë vjen drejtpërdrejt nga Dielli ose jo. Fëmijët do të mësojnë gjithashtu, për rëndësinë e gjetjes së burimeve të ripërtërishme të energjisë.

Të dhëna

VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë