I ri Cmim i reduktuar! Autore shqiptare per femije 2022 - set Shiko më të madhe

Autore shqiptare per femije 2022 - set

Edi Gogu, Flori Kasaj SET0136

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set ne kemi perzgjedhur dy autore per femije: Edi Gogun dhe Flor Kasajn, te cilet kane sjelle prurjet e tyre per lexuesit e vegjel kete vit: “Tezja dhe shkopinjte magjike” dhe “Andrushi”. Për lexuesit e grupmoshës 5-9 vjeç këto libra janë një shenjë e bukur përkushtimi dhe dashurie në dhuratat e fundvitit.

Më shumë detaje

11210 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 170 Lekë

-10%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra përmban

“Tezja dhe shkopinjte magjike” nga Edi Gogu

Nuk e di për ju që po e lexoni këtë përrallë.Por unë për veten time gjithmonë kam dashur që të kem një shkop magjik. Madje edhe sot ka çaste kur do të dëshiroja vërtet që, me anën e një shkopi magjik të bëja shumë gjëra. A dini të mbani një sekret? Po? Mirë.

“Andrushi” nga Flori Kasaj

Në vëllimin “Andrushi”, autori i ri Flori Kasaj na sjell një personazh të ri, tepër simpatik, ketrushin Andrushi, një personazh që shkrin veçoritë biologjike të bukurisë dhe shkathtësisë me veçoritë etike të guximit dhe dashamirësisë. Personazhi di të luftoj për mbijetesë, që zotëron edhe tiparin e solidaritetit ndaj mikeshës së vet Andrina, me të cilin ndan ushqimet dhe lodrat. Libri është në dy gjuhë: shqip dhe anglisht

Të dhëna

Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë