I ri Cmim i reduktuar! Librat e ndaluar 2022 – set Shiko më të madhe

Librat e ndaluar 2022 – set

Christiane F., Jules - Amédée Barbey D’Aurevilly A-008574

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shtepia botuese Pegi ka nisur nje kolane me librat e ndaluar: Ne kemi perzgjedhur ne nje set dy prej ketyre librave, per te nxitur tek lexuesit kuriozitetin dhe fantazine e kufijve te shkelur te imagjinates njerezore ne momentin kur jane hedhur ne qarkullim keto libra:

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI

2 610 Lekë

-10%

2 900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:
“Diaboliket” nga Jules - Amédée Barbey D’Aurevilly
“Diaboliket”, botuar për herë të parë më 1874, shkaktoi një bujë të madhe në Parisin e asokohshëm dhe të gjitha kopjet e librit u sekuestruan nga Ministria e Drejtësisë franceze, sepse përbënte kërcënim për moralin publik. Skandali i madh i siguroi librit një sukses të jashtëzakonshëm, por tani konsiderohet si një klasik i rëndësishëm dhe studiohet në shkollat franceze. “Diaboliket” ju flet gjithë lexuesve të letërsisë dekadente dhe gotike e sidomos atyre që u pëlqejnë romanet me fammes fatales.

“Ne, femijet e koptshtit zoologjik te Berlinit” nga Christiane F.
Nje bestseller nderkombetar qe ka shenuar nje brez te tere: I pajisur me fotografitë reale të protagonistëve të historisë, vendeve ku mblidheshin, diskotekave dhe udhëkryqeve ku ishin të detyruar të prostituonin. Ky libër është një autobiografi e jashtëzakonshme e Christiana Vera Felscherinow-it dhe adoleshentëve të tjerë të Berlinit perëndimor, në fund të viteve 1970.

Të dhëna

Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë