I ri Hija e mbretit Shiko më të madhe

Hija e mbretit

Viktor Canosinaj A-006448

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky roman trajton raportet e individit me pushtetetin dhe vullnetin e nje tirani te gjithepushtetshem qe ben me vendin e tij cdo gje qe deshiron, duke perfshire edhe djegien e te gjithe librave, per te nisur nje epoke te re. Eshte nje roman kushtuar lirise, dashurise dhe kurajes njerezore per t'u perballuar me te keqen.

Më shumë detaje

982 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928453150

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Hija e Mbretit”, një roman kushtuar lirisë dhe dashurisë së vërtetë, të shkrimtarit Viktor Canosinaj.

Aty ku përballet pushteti me krijuesin.Autori vendos përballë krijuesin me pushtetin, një ndër përballjet më të shpeshta e gjithherë të ndryshme në letërs

“Është një histori e veçantë e ndodhur shekuj më parë në Kinën e lashtë ku një perandor për të hapur një fazë të re djeg të gjitha librat”.

“Personazhet dalin nga subkoshienca e shkrimtarit pa e kuptuar ai vetë dhe unë shpesh kam menduar se çdo të ndodhte me mua nëse do të merrej një vendim për asgjësimin e gjithë librave të mi.

“Në krijimtarinë e çdo shkrimtari ka një moshë pjekurie. Kur ai arrin atë pikun e vet dhe subjektet e ngulitura në mendje prej vitesh fermentohen dhe pastaj duhen kthyer në vepra. Ko është një periudhë e begatë që mund të zgjasë dhjetë apo njëzet vjet ku autori jep më të mirën e vet. Dhe unë gjykoj që jam ende brenda kësaj moshe, pranverë verë, me tendencë drejt vjeshtës.

(Nga autori)

 

                                       

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe400
ISBN9789928453150
Viti i Botimit2021
VendodhjaDurres
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori