Zemra në pëllëmbë të dorës Shiko më të madhe

Zemra ne pellembe te dores

Viktor Canosinaj BVC0005

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman për adoleshentë të moshës 12-16 vjeç. Në këtë libër trajtohet fati i fëmijëve jetimë në ditët tona dhe problemet e tyre gjatë jetës së vështirë.

Më shumë detaje

877 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789994393820

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Në qendër të librit janë dy fëmijë, motër e vëlla, të cilët dërgohen në një jetimore nga xhaxhai i tyre, ndërkohë që babai u ka vdekur ndërsa nënën e tyre e kanë shtruar në një spital psikiatrik. Qëllimi i xhaxhait të fëmijëve është t’u marrë shtëpinë, gjë që e arrin përkohësisht. Një libër prekës, me përshkrime mbi jetën e fëmijëve në institucionet e përkujdesjes.

                                        

Të dhëna

Faqe223
ISBN9789994393820
Titulli origjinalViktor Canosinaj
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri