Një copë tokë nën qiell Shiko më të madhe

Nje cope toke nen qiell

Viktor Canosinaj BVC0026

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një sagë shqiptare që nis në shekullin XVI dhe vjen deri në ditët tona. Gjithçka e treguar nëpërmjet historisë së një familjeje dhe një fshati.

Më shumë detaje

12 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789992788194

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shqiptarët të përshkruar si pjella biblike me të mirat dhe të këqijat e tyre, trimërinë, nderin, urrejtjen, hakmarrjen, mercenarizmin, përçarjen deri në ndarjen tragjike që solli komunizmi. Historia e një familjeje shqiptare nëpër shekuj, ku të gjithë gjejmë diçka nga vetja jonë dhe nga rrënjët tona të dikurshme.Një sagë e treguar ndryshe.

                                     

Të dhëna

Faqe272
ISBN9789992788194
Titulli origjinalViktor Canosinaj
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri