Mallkimi i grave Shiko më të madhe

Mallkimi i grave

Viktor Canosinaj BVC0028

Libër i ri

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928407313

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

Mbërrita në Janinë më të dalë të muajit Safer, 1227 seneja e Hixhrit (shkurt 1812), kur Gardhioni po binte, i sfditur nga rrethimi i gjatë, uria, sëmundjet, por më tepër nga trazimet dhe pagjumësia e përgjithshme e asaj që mendohej të ndodhte pas rënies: një ëndërr e zgjatur, që u kishte prishur gjumin disa brezave me radhë.

Kur më në fund thellë lugines së kllaposur mes maleve, kreshtat e të cilave humbur mes reve ngjanin si shpata ngulur në barkun e stërmadh të qiellit, u dukën minaretë e bekuara të xhamive dhe sipërfaqja e plumbtë e gjolit, guxova të bëja një pushim të gjatë.

                                          

Të dhëna

Faqe208
ISBN9789928407313
Titulli origjinalViktor Canosinaj
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri