Brakiozauri - dinozauri me i gjate Shiko më të madhe

Brakiozauri - dinozauri me i gjate

BAO0045

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri "Brakiozaueri- dinozauri më i gjatë" i serisë "Dinozaurët" flet për këtë lloj dinozauri katërkëmbësh barngrënës, emri i të cilit ka kuptimin "zvarraniku me krahë të degëzuar". Ai të mendohet se ka qenë aq i madh, sa hante deri në 200 kilogramë bimë në ditë dhe se jetonte deri në 100 vjet.

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët36
ISBN9789989108983

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

27 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët36
ISBN9789989108983
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha3 - 6 vjeç