Triceratopsi - dinozauri me i forte Shiko më të madhe

Triceratopsi - dinozauri me i forte

BAO0046

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri "Triceratopsi - dinozauri më i fortë" i serisë "Dinozaurët" flet për këtë lloj dinozauri katërkëmbësh barngrënës, emri i të cilit ka kuptimin "fytyra me tre brirë". Mendohet të ketë qenë dinozauri i fundit që eci mbi Tokë dhe se ishte shumë i shpejtë.

Më shumë detaje

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108976

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Në çdo libër, personazh kryesor është një djalë, i cili tregon për njërin nga katër dinozaurët. Në fund të çdo tregimi zbulohet se dinozauri për të cilin po flet është lodra e tij e dashur me të cilën fle çdo natë. Teksti ngjit imagjinatën e lexuesit të vogël dhe i mëson atij karakteristikat e veçanta të llojeve të dinozaurëve.

Të dhëna

Faqe36
ISBN9789989108976
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç