Cmim i reduktuar! Tiranozauri Reks - mbreti i dinozaureve Shiko më të madhe

Tiranozauri Reks - mbreti i dinozaureve

BAO0044

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri "Tiranozauri Reks- mbreti i dinozaurëve" i serisë "Dinozaurët" flet për këtë lloj dinozauri dykëmbësh mishngrënës, emri i të cilit ka kuptimin "mbreti më tiran i zvarranikëve". Për të thuhet se ka qenë kafsha më e madhe që ka jetuar në Tokë dhe se mund ta kthente kokën nga të gjitha drejtimet.

Më shumë detaje

494 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108952

506 Lekë

-8%

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Në çdo libër, personazh kryesor është një djalë, i cili tregon për njërin nga katër dinozaurët. Në fund të çdo tregimi zbulohet se dinozauri për të cilin po flet është lodra e tij e dashur me të cilën fle çdo natë. Teksti ngjit imagjinatën e lexuesit të vogël dhe i mëson atij karakteristikat e veçanta të llojeve të dinozaurëve.

Të dhëna

Faqe36
ISBN9789989108952
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç