Brakiozauri - dinozauri me i gjate Shiko më të madhe

Brakiozauri - dinozauri me i gjate

BAO0045

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri "Brakiozaueri- dinozauri më i gjatë" i serisë "Dinozaurët" flet për këtë lloj dinozauri katërkëmbësh barngrënës, emri i të cilit ka kuptimin "zvarraniku me krahë të degëzuar". Ai të mendohet se ka qenë aq i madh, sa hante deri në 200 kilogramë bimë në ditë dhe se jetonte deri në 100 vjet.

Më shumë detaje

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108983

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Në çdo libër, personazh kryesor është një djalë, i cili tregon për njërin nga katër dinozaurët. Në fund të çdo tregimi zbulohet se dinozauri për të cilin po flet është lodra e tij e dashur me të cilën fle çdo natë. Teksti ngjit imagjinatën e lexuesit të vogël dhe i mëson atij karakteristikat e veçanta të llojeve të dinozaurëve.

Të dhëna

Faqe36
ISBN9789989108983
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç