Reduced price! Mjellmat ne Shen Ajves View larger

Mjellmat ne Shen Ajves

Charles Casha OMBRA0045

New product

Përshkrim i shkurtër

“Mjellmat në Shën Ajves” është një përmbledhje me tregime ku historitë rrjedhin duke krijuar gjendje emocioanale të papërsitshme, ndonjëherë përmes një subjekti intim, të ndjeshëm dhe shumë delikat.

More details

11106 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9879928063793

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Objekte, elemente dhe situata të tilla si pikturat, fl etoret me poezi, qirinjtë, madje edhe instrumenta si violina, ndonjëherë marrin rëndësi të dorës së parë, jo për vlerën e tyre materiale, por për vendin, peshën dhe për rolin që ato kanë në jetën dhe në krijimin e individualitetit dhe personalitetit të vetë personazheve.

Këto objekte nuk janë vetëm bashkëshoqërues apo plotësimi i sfondit të një situate të caktuar, por nganjëherë luajnë edhe rol të dorës së parë, si vetë poseduesit e tyre.

Mbase kjo është arësye dhe karakteristikë e veprës së Cashës, ku shpesh situatat, mjedisi dhe personazhet, shkrihen me njëra tjetrën dhe krijojnë një ansambël harmonik të ngrohtë të realitetit maltez, kaq interesant për t’u lexuar.

Data sheet

pages330
ISBN9879928063793
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnisa Trifoni
I ri1