Shteti epirot View larger

Shteti epirot

Arsim Spahiu BAS0006

New product

Përshkrim i shkurtër

Në të dhënat e shumta për shtetin epirot, që renditen në këtë punim nuk gjendet ndonjë gjë e përbashkët mes epirotëve dhe grekëve. Epiri qëndron përherë jashtë komunitetit grek. Shteti epirot nuk imiton institucione greke. Monarkia e Ajakidëve ka afri të dukshme në struktura konstitucionale vetëm me monarkinë e Antigonidëve të Maqedonisë dhe me mbretëritë ilire

18 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Adel CO
ISBN9789995632175

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

25 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages247
ISBN9789995632175
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë