Kercim dhe defrim View larger

Kercim dhe defrim

Dr. Seuss BAT0110

New product

Përshkrim i shkurtër

Kërcim dhe dëfrim është një libër për fëmijë i vitit 1963 nga Dr. Seuss (Theodor Seuss Geisel). Ai u botua si pjesë e serisë Random House Beginner Books dhe titullohej "Libri më i thjeshtë i Seuss për lexuesit më të rinj. Ai përmban poema të shkurtra për një shumëllojshmëri personazhesh dhe është projektuar për të prezantuar konceptet themelore të të lexuarit tek fëmijët.

More details

490 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116710

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një nga librat më të rekomanduar nga mësuesit e shkollave fillore dhe bibliotekave për fëmijë, Kërcim dhe Dëfrim u rendit i gjashtëmbëdhjeti në listën e librave më të shitur për fëmijët në Publishers Weekly të vitit 2001. Bazuar në një sondazh në internet 2007, Shoqata Kombëtare e Arsimit e renditi librin në listën e "100 Librave më të mirë për Fëmijë sipas mësuesve".

Data sheet

pages64
ISBN9789928116710
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici