Reduced price! Macoku me kapele doku View larger

Macoku me kapele doku

Dr. Seuss BAT0109

New product

Përshkrim i shkurtër

Maçoku me kapele doku është një libër për fëmijë i shkruar dhe ilustruar nga Theodor Geisel i njohur në letërsi si Dr. Seuss dhe i botuar për herë të parë në vitin 1957. Historia ka në qendër një mace të gjatë, e cila mban një kapelë me vija të kuqe e të bardha dhe një kravatë të kuqe.

More details

467 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116703

450 Lekë

-10%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Macja shkon në shtëpinë e Selit dhe vëllait të tij në një ditë me shi kur nëna e tyre nuk është në shtëpi. Duke injoruar kundërshtimet e shfaqura nga peshqit e fëmijëve, macja i tregon atyre disa nga truket e saj për ti argëtuar. Në këtë proces ai dhe shokët e tij, Gjëja Një dhe Gjëja Dy, bëjnë rrëmujë shtëpinë. Fëmijët dhe peshqit alarmohen nga kjo situatë derisa macja prodhon një makinë që pastron gjithçka. Macja pastaj përshëndetet me fëmijët disa minuta para sesa mamaja e tyre të kthehet në shtëpi.

Data sheet

pages64
ISBN9789928116703
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici