Kali fluturues

Petraq Zoto A-004446

New product

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928034090

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kali fluturues, ky roman i shkruar me një frymë, siç më thoshte shpesh autori, që gjithashtu lexohet me një frymë, duke përsjellë në mendje aventurën, shpirti i së cilës u vlon përbrenda, kujtojnë vazhdimisht rrethana të ngjashme të jetës. Përrallat nuk janë e përditshmja, por morali i përhershëm që «i keqi përfundon në burg, i miri martohet me të bukurën», rron e trashëgon dhe lexuesi befasohet me gjetjen e bukur që fryn andej këtej me aq shkathtësi. Dhe ky roman e ka këtë gjetje... Xhevair Lleshi

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages224
ISBN9789928034090
RedaktoriXhevahir Lleshi
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1